Voliéry severských sov byly otevřeny v roce 2005 a představují tři různé severské biotopy - tundru, tajgu a listnatý les.
Ze zástupců sov můžete vidět sovici sněžnou (Nyctea scandiaca), puštíka vousatého (Strix nebulosa) a puštíka bělavého (Strix uralensis).
Sovy mají řadu výrazných zvláštností, které je odlišují od ostatních ptáků. Většina druhů sov loví a jsou aktivní hlavně za šera a v noci, tedy v době, kdy nemají konkurenci v jiných druzích ptáků. Jejich potravu tvoří převážně drobní hlodavci, rejskové, také drobní ptáci a větší hmyz. Velké druhy sov však dokáží ulovit i zajíce, králíky, menší šelmy, velké ptáky, některé druhy se specializují např. na lov ryb nebo ježků. Sovy mají vynikající zrak umožňující vidění i v noci, velmi měkké a načechrané peří umožňující tichý a nehlučný let a neobyčejně jemný sluch.
Víte, že...
... u sovic sněžných je samec zpravidla celý bílý a samice má na sobě černé proužky. Toto zbarvení ji kryje ve skalnatých výchozech v době hnízdění, tzn. v době, kdy většina sněhu roztála.
... sovice sněžní obývá severské oblasti a kvůli dlouhým polárním dnům loví a je aktivní i za denního světla